Kekiksi kokusu ve buruk lezzeti

İç Anadolu yöresinin yüksek yaylalarında yoğun olarak yetişen kekik bitkisinin nektarından elde edilen lezzet. Kekiksi kokusu ve buruk lezzetiyle şifalı bir bal

Stokta Yok
70 TL
70 TL

Doğadan Sofranıza; %100 Doğal,%100 Saf Kekik Balı
İç Anadolu bölgesinin (Sivas – Tokat) yüksek yaylalarında doğal şartlarda yetişen kekik bitkisinin nektarından elde edilmiş birinci sınıf baldır.
Ağustos – Eylül aylarında balı tamamen olgunlaşan çerçeve peteklerden modern yöntemlerle süzülerek elde edilmiş doğal baldır.
Organik yöntemlerle üretilmiştir.
Ticari glikoz oranı %0'dır.

Kekik balı, şifalı çiçek balı türlerinden biridir. Genellikle kırsal bölgelerde, yüksek rakımlı yaylalarda doğal olarak yetişir. Kekik balının enzim içeriği oldukça zengindir. Balın rengi açık altın sarısı tonundadır. Ayrıca anti paraziter etkisi de bulunmaktadır. Bu içeriğindeki Timol maddesinden kaynaklanır. Soğuk algınlığını gidermesi, yaraları iyileştirmesi kekik balının bilinen özellikleri arasındadır. Doğadan elde edilen bal türleri arasında kekik balı en özellikli olanlardan biridir. Soğuk algınlığı, öksürük, bronşit, zatürre, astım, egzama, mide hastalığı olanlara özellikle tavsiye edilen bir baldır.

Kategorideki Diğer ÜrünlerOn Top
Menu
Kapat
Cart
Close
Back
Account
Close